TARİHÇE

Okulumuz, 1992–1993 eğitim ve öğretim yılında Aksaray Merkez İmam-Hatip Lisesi bünyesinde eğitim ve öğretime başlamıştır. 1999–2000 eğitim-öğretim yılında, 1 Kasım 1999’dan itibaren, Konya Yolu üzerinde şehir merkezine 10 km. mesafede bulunan Polis Meslek Yüksek Okulu yanındaki Süleyman DEMİREL Eğitim Kampüsü içerisinde yer alan 4 katlı 21 derslikli yeni binasına taşınarak bu binada eğitim ve öğretimini sürdürmektedir.

87.000 m2 alana sahip okulumuzun mevcut binasına ek olarak, Okulumuz Yaptırma ve Öğrencilerini Koruma Derneği tarafından; 201 derslikli eğitim ve öğretim binası, personel lojmanı, kütüphane, tatbikat câmii, 500 kişilik yatılı binası, kapalı spor salonu, 1000 kişilik konferans salonu, havuzlu bahçe ve çeşitli spor tesisleri (açık-kapalı şekilde) ile yemekhaneden müteşekkil “eğitim külliyesi” şeklinde planlanmış ve hayırseverlerimizin destekleri ile planlanan binalar faaliyete geçirilmeyi beklemektedir.

2006–2007 eğitim-öğretim yılında bağımsız olan okulumuz, Aksaray Anadolu İmam Hatip Lisesi adı ile eğitim-öğretim çalışmalarına devam etmektedir.

Okulumuz; yakın bir zamanda bağımsız bir okul olmasına rağmen kısa sürede büyük başarılara imza atmıştır. Sosyal-Kültürel-Sportif pek çok alanda okulumuz “eğitim’de başarının adresi”olmuştur.

İlköğretimde okuyan öğrencilerimiz okulumuzu tercih ederek geleceklerini güvence altına alabilirler.

Gelin tanışalım. Okulumuzu ziyaret edin. Okulumuzu görmeden karar vermeyin

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s