Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ÖSS Başarısı

Bu yılki okullarının başarısının % 93,75 olduğunu ifade eden Aksaray Anadolu İmam-Hatip Lisesi Okul Aile Birliği başkanı Ayhan Üyümez ;

“Bu yıl Aksaray Anadolu İmam-Hatip Lisesi 32 Mezun verdi. Bunlardan 30 Öğrencimiz bir Yüksek Okula Yerleşme hakkı elde ederken, 2 öğrencimiz de tercihte bulunmadı. Bu öğrencilerimiz de tercihte bulunmuş olsalardı başarı oranı % 100 olacaktı” şeklinde konuştu.

ÖSS’deki okulun başarısında büyük mutluluk duyduklarını sözlerine ekleyen Üyümez ;

“Bu yıl okuluz 32 mezun verdi. Bu öğrencilerimizden 30 öğrenci tercihte bulundular. Tercihte bulunan tüm öğrencilerimiz başarı göstererek bir yüksek öğretim kuruluna kayıt olma hakkı elde ettiler. 2öğrencimiz puanları bir yüksek öğretim kurumuna kazabilecek durumda olmasına rağmen gelecek yıl tercihte bulunacaklarını belirterek bu yıl tercihte bulunmadılar. Bu iki öğrencimiz de tercimde bulunmuş olsalardı başarımız %100 olacaktı. Şu an başarı oranımız %93,75 dir. Bu yıl mezun olan 30 öğrencimizden 15 öğrencimiz 4 yıllık İlahiyat Fakültelerine, 6 öğrencimiz İlahiyat Ön Lisan’sa, 1öğrencimiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümüne, 3 öğrencimiz 4 yıllık AÖF. Türk Dili Ve Edebiyatı,3 öğrencimiz AÖF. Adalet, 1 öğrencimiz de 4 yıllık AÖF. işletme bölümünü kazandılar. Ayrıca geçen yıl mezun olan 9 öğrencimiz de ilahiyat fakültelerini kazandılar. Böylece bu yılki ÖSS sonuçlarına göre 24 öğrencimiz 4 yıllık ilahiyat fakültelerine, 6 öğrencimiz ilahiyat ön lisansına 9 öğrencimiz de yukarıda açıkladığım 4 yıllık fakültelerimizin çeşitli bölümleri olmak üzere toplam, 39 öğrencimiz kayıt olma hakkı elde ettiler. Bu başarıyla hem Aksaray’ımızda, hem de Türkiye genelinde büyük bir derece elde edeceğimize inanıyorum. Bu büyük başarımızdan dolayı Aksaray Anadolu İmam-Hatip Lisesi camiası olarak büyük bir sevinç ve mutluluk yaşıyoruz” diye konuştu..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s